Catholic Church / Latvia / Ucraine

MH17 atkārtošanās kā Krustaceļa veiksmes stāsts, jeb- Blūmentāl, tu arī esi pie tā vainīgs.

krustacels4“Citur no debesīm krīt zvaigznes, bet Doņeckā no debesīm krita bērni.” Šajos vārdos iekļāvusies visa 14. augusta vakara lūgšanas summa. Teikums, kas pārtapis par lūgšanu un tiešām izdevies, ir pelnīti iegūlies šī gada Aglonas krustaceļa sanākušajās sirdīs un dvēselēs. Krītošās zvaigznes kopā ar bērniem iekarojušas arī vadošo masu mediju un televīzijas virsrakstus ar piezīmi, ka “tik precīzu un skaidru patiesību mēs vēl nebijām dzirdējuši”.

Rodas divas domas- ar ko šī “lūgšana” Latvijas “tvīterotājiem” bija “tik saviļņojoša” un- kāpēc “mēs” nebijām dzirdējuši “tādu patiesību”?

Kopš laika, kad Maidāna laukums Kijevā tika uzvarējis un sākās neprāts pie austrumu robežas, es pats klusām un gana kautrīgi esmu aizvēris daudzas lapas ciet, lai nesekotu tai cietsirdībai, tam naidam, kāds tajās ir pēc Ukraiņu revolūcijas šai cerību pavasarī. Tomēr laiku pa laikam tik un tā sociālajos tīklos šī informācija ieplūst. Skatoties tikai vienu minūti video, tā viegli  pārvilina uz nākamo un nākamo, šī vardarbība ir lipīga un šo amatieruzņēmumu “no notikuma vietas” ir tik daudz, un liels skaits no viņiem ir labi un tik asi, ka daudzi no tiem būtu pelnījuši īstas balvas par drosmi un ziedošanos… Tukšums. Bet ne tikai. Ir pilnīgi skaidrs, ka šī kara informācija nekādi nepaceļ, nemudina, nepadara tevi gudrāku, nerada risinājumu un uzspiedīgi nomāc ikdienu, par to negribas runāt ne pie brokastīm, ne darbā. Sausā informācija iznīcina un raisa jaunu pašam nepieņemamu dīvainu, līdz šim snaudošu naida fronti sevī. Naida informācijas ir tik daudz, ka ne 1500 km, ne 25 stundu brauciens nav šķērslis, lai tu būtu pašas lielākās vājprātības epicentrā. Ja es būtu “šērojis” visu, kas mani ir sasniedzis, uzrunājis, satriecis, ievainojis no šī kara… Lasītāj! Lasītāj tu mans!

Bet viss ir pilnīgi savādāk tad, ja šādu informāciju lasa bīskaps. Tad tā kļūst par lūgšanu, Un te vajadzētu izvirzīt V. E. Buli Eiropas Gada cilvēka balvai vien par inovāciju vēl neuzrakstītas, ar faktiem neapstiprinātas, no YouTubes svētuma gara iedvesmotas vardarbības “vēstures” pasniegšanā televīzijas tiešraidē, 50`000 klausītāju- bērnu, pusaudžu, jauniešu, vecāku, sirmgalvju klātbūtnē. Balvu pēc rūpīgas izvērtēšanas varētu pasniegt paši katoļi. Un ļaujiet visiem lūgties YouTubi katru piektdienu! Tur ir par ko.

Ko bīskaps tādu pateica? Kā nokrita lidmašīna. Kā bojā gāja 300 pasažieri, 80 bērni, kā deputātam izdūra acis, kā uzdūra vēderu. Kā nošāva mammu. Kā bērns nespēja runāt pēc redzētā. Kā Krievijas teroristi- visās 14 krustaceļa apstāšanās stacijās… Kā bumbas sprādzienā… lappuses garumā viss vienā monotonā līnijā kopā ar Jēzus asiņainajām drēbēm pie sāpošās miesas, kad tās rāva nost. Katoļu ticība neprasa zināt, vai no tiesas brīža pie Pilāta līdz krustam cilvēka asinis var sarecēt tā lai sāpētu, kad no asiņainās miesas norauj apakšbikses. Un tikai Ukrainas karavīram bija vajadzīgās psihologa spējas… un arī bīskapam- tik vienkārši – pat ar vienu karā nogrieztu ausi vai šķembas norautu, vēl nenotrūkušu mierīgā iedzīvotāja roku vai pār vēderu izkritušu aknu gabalu katram viss ir saklausāms un noticams. Neko neapšaubu. Tā jau arī ir, ka tikai tīrasiņu Velns ir ļauns, bet tīrasiņu Dievs- labs. Tā ir. Kas ir Krustaceļa veiksmes vilnis? Aglonas vakarā vēl nedzirdēta vardarbība. Pārsteigums un vardarbības atstāsta pārsteiguma veiksmes vilnis.

Kāpēc, vadoties pēc virsraksta Delfos ‘Pie Doņeckas no debesīm krita bērni’ – bīskapa Buļa lūgšana Aglonā, kas saviļņoja tūkstošus, (virsraksts dienas gaitā mainīts), saviļņoti esot tieši Twitter lietotāji un kas viņi ir? Es ar nedaudz esmu “tvīterotājs”, bet- pilnīgi ne par mani šoreiz un arī ne par tevi. Portāls Delfi Latvijas “tvīterotājus” atrod tajos pat Latvijas mediju darbiniekos, kas veido ziņas. Un tas jau ir paradokss. Viņi paši būs arī tie, kuru veidotajās un pārvaldītajās ziņās “tik precīzu un skarbu patiesību mēs vēl nebijām dzirdējuši”. Tiešām jājautā- kāpēc? Kāpēc jūs nedzirdējāt? Viss taču ir pieejams un atrodams. Kāpēc nestāstījāt? Es brīnos! Un vai šo nedzirdēšanu var pierakstīt kā bonusu veiksmīgam krustaceļam, jeb tā ir masu mediju vakuuma nelaime? Bonuss noteikti. Jo no bīskapa un Aglonas svētkiem mēs saņemam tikai bonusus un svētību. Definitīvi.

Kur ir mana vaina? Fig zin, bet ir. Ka redzēju. Ka domāju. Ka negribu būt nevienā no vardarbības frontes pusēm, kura 14. augusta vakarā atnākusi arī līdz Dieva vietai Aglonai. Ka saņēmos uzrakstīt, ka šādai krustaceļa interpretācijai nepiekrītu. Ka nespēju noticēt Latvijas garīdzniekiem un neuzskatu to arī par vajadzīgu. Ka nepasniedzu roku, lai bīskaps pasvētītu manu jauno mazo rožukroni.

Un vēl, ka kara laukā, kur nokrita lidmašīna, skaisti aug manas mīļākās- saulespuķes.

Vairāk- ne vārda.

Piedodiet!

Advertisements

Atstāj atsauksmi!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s