Catholic Church

Garām gāja svētceļojums…

pilgrim

… izrādās, arī kaut kur Anglijā. Priestera Ilmāra blogs stāsta par kādu izdomātu plānu, kura būtība acīmredzot ir būt vienotiem ar kādu no svētceļojumiem Latvijā. Viņš saka- jūlijā esot ciemojies pie katoļticīgajiem Anglijā un tad, lūk, izdomājuši kā būt garīgi vienotiem “ar mums”.

 

Man nav ne jausmas, kas ir šie “Anglijas cilvēki”. Tā “Anglijas ģeogrāfija” skatpunktā no Latvijas bieži vien ir ļoti paradoksāla- tā piemēram, kādam citam priesterītim, spriežot pēc viņa paša ieraksta d-b grupā draugiem.lv portālā, nesen atpakaļ šopavasarī bija palikušas vēl dažas brīvas dienas Londonā, kā rezultātā tapusi d-b grupa “Latviešu katoļi UK’ ar vienīgo apustuļa Pāvila cienīgu ierakstu tajā- pirmais priestera Rasnača brauciens pie latviešiem Lielbritānijā. Londona- tātad Lielbritānija. Lielbritānija?- Nu Londonā, protams, kur tad vēl!

 

Bet, ja runā par garīgo vienotību, vai svētceļojumu uz Aglonu, tad smieties īsti negribas. Nevar arī uztvert vieglprātīgi. Es ļoti labi zinu, ka ne tikai pašam, bet arī daudziem cilvēkiem apkārt šāda vienotība varētu būt visas dzīves pagrieziena atslēga, šāda vienotība varētu būt ne tikai pie Dieva atgriešanās, bet varbūt kādam arī mājās atgriešanās, pie saknēm- pie vecākiem, pie brāļiem, māsām. Un, ja arī ne, tad svētceļojums varētu būt lielisks palīgs veiksmīgai garīgai adaptācijai šai pat zemē, kur tu dzīvo. Jo Lielbritānijas zeme ir stipri lielāka par latviešu kopienu tajā, Lielbritānijas zeme ir arī ar savādākām, dažkārt pavisam jocīgām debesīm un dieviem tajās.

Bet pats visiem esmu teicis līdz šim un teikšu uz priekšu- Aglonas svētki- tie nav tikai svētki. Tas ir- no kā latvietim garīgi dzīvot visu nākamo gadu. Jā, no augusta vidus, līdz augusta vidum.

Tāpēc- laimīgi tie, kas spēja sarunāt ar Latvijas svētceļnieku grupu. Redz kā- sarunāšana ar pareizajiem cilvēkiem bieži var izrādīties vēl nozīmīgāka par sarunāšanu ar pašu Dievu. Bet šādai garīgai vienotībai pats redzu lielu jēgu un domāju, ka nākamā gada laikā ir pašam vērts par to piedomāt, lai būt vienotiem ir iespēja katram, ne tikai kādas elitāras, bieži vien tikai dažiem bīskapu kalpiem un palīgiem draudzīgas grupiņas cilvēkiem. Kāpēc tik riebīgi saku?- jo viscaur, pat šodien vēl, redzu, kā cilvēki izmisīgi cenšas izpatikt citu cilvēku atzinībai. Un nevajag stāstīt, ka kāds te kādam kalpo vai apciemo! Ir nekas vairāk par parastu, nezkāpēc (no kā, muļķiem vai paslēptu?) maskētu tūrismu. Saka jau ka… bet. Nu- tāpat kā rakstītajā par telefonu vai internetu uz svētā ceļa.

 

Ar ko tu salīdzināsi ceļu, kas meditācijā nostaigāts pa Latviju? Ar kādu maizi, ar kurām pankūkām vai zapti?

 

Priestera blogā kalpotajs.blogspot.co.uk ir iespēja iegūt nelielu ieskatu svētceļojumā Valmiera- Aglona. Šodien- 11. augusts, Preiļu ceļš. Informācija par vienotību ar svētceļojumu līdz manīm atnākusi pēdējā minūtē, un arī tā ir manis “nozagta”. Bet varbūt, “Anglijas cilvēkiem” joprojām ir nenokavēta iespēja mazu ceļa gabaliņu vienotam būt.

Atstāj atsauksmi!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s