Happening

Dieva sodītie cilvēki

d94473a51f6f9077082169812edb57fd-largeBali ir zināma kā viena no pasaules tūrisma paradīzēm. Taču tikai nedaudziem tūristiem ir izdevies ieraudzīt otru pusi šai pasaku pasaulei. Viena no šīm ēnas pusēm ir turpat atrodošies garīgi slimie cilvēki, kurus, slēpjot no citiem pamatiedzīvotājiem, vismaz kaut kā “glābjot neglābjamo” ir izolējuši viņu pašu piederīgie. Cilvēki pat gadu desmitiem dzīvo reāli sasieti vai ieslēgti šokējošos dzīves apstākļos. No valsts viņi nesaņem neko, izņemot spaini slimnieka mazgāšanai.

Fotogrāfa Christian Weber (Vācija) fotoprojekts “Pasung – Punished By Gods” stāsta par tikšanos “Dieva sodītajiem cilvēkiem”, nepieskaitāmajiem, kurus vietējā valodā sauc vienkāršā vārdā- Pasung. Tikai retais no viņiem spēj runāt pats, par nelaimi stāsta radinieki. Bieži vien pirms “galvā ienācis dēmons”, ar cilvēku ir noticis kāds nelaimes gadījums darbā vai tuvinieka zaudējums, šķiršanās.

5c738f9665b7f7d3dc2f329cdfb8135b-large

Indonēzijā ir aptuveni 20 miljonu cilvēku ar kādu garīgu slimību. Palīdzību saņem tikai retais. Mentālās slimības te ļoti bieži joprojām tiek uzskatītas par sātana apsēstību, tāpēc slimos ģimenes locekļi pieķēdē kaut kur mežā vai ieslēdz būros. Bet uz 4 miljoniem Bali iedzīvotāju ar aptuveni 7000 garīgi slimo pacientu ir tikai uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi pieejamie psihiatri. Kopumā tikai 5% no garīgi slimajiem Indonēzijas cilvēkiem vispār tiek ārstēti. Daudzi indonēzieši tic, ka dēmonus galvā varētu izdzīt kāds tautas dziednieks. Taču arī šādai palīdzībai cilvēkiem trūkst naudas, nemaz nerunājot par to, ka slimību varētu ārstēt arī profesionāli speciālisti. Tāpēc daudzi cilvēki ķēdēs pavada pat gadu desmitus.

Indonēzijas Veselības ministrijā lēš, ka šeit apmēram 30`000 cilvēku atrodas pilnīgi izolēti no civilizētas dzīves.

Teksts un foto no lensculture.com

Advertisements

Atstāj atsauksmi!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s